Je tu druhé kolo a ako je mu vlastné, sú tu len dve voľby. Vyberať naozaj nie je veľmi čo. Budem voliť Korčoka, hoci nie rád. Avšak pri pohľade na pána Pelegríniho nemám na výber. Nie je čo riešiť.

            Ocitli sme sa v čase, kedy si neželáme výmenu vlády viac ako v bežných rokoch, kedy tak sledujeme vlastné politické preferencie. Krajina sa znovu dostala na hranicu znesiteľnosti. Toto, čo tu robí nástupca totality, bývalý komunista Fico, sa viac nedá tolerovať. Tu už nejde o trpezlivosť. Tu ide naozaj o základné demokratické slobody. Teraz sa tuším chce poistiť na všetky prípady. Veľa sa nakradlo, pravda?! Lenže aj nakradnuté je potrebné dostať do bezpečia s novými majiteľmi. Beztrestnosť, vykrádanie krajiny... ľudsky im rozumiem, že sa nevedia nabažiť. A že si pár rokov odpierali. Ale stačilo!

            Tie reči, že ak ovládne prezidentský palác opozícia, nastane koniec sveta, to je fakt úroveň myslenia! Čiže ak by SmerHlasový ničiteľský potenciál podriadil aj Česko, Rusko, Ukrajinu, potom by sme sa asi konečne mali dobre. Možno by to nestačilo. Treba podriadiť politike Smeroničenia aj Mesiac a Mars. Aj Hitler a Stalin tvrdil, že potlačenie opozície je len a len v prospech Nemcov a Rusov. Nebolo... Stálo to priveľa obetí. Priveľa. Nech je to varovanie! A stálo to krajinu aj neuveriteľnú kolaboráciu. Sme poučení, milí naši boľševici. Či ste takí, alebo onakí. Leninovskí, progresívni...

            Alebo že či volím, ja starý konzervatívec, zástanca kresťanskej demokracie, krypto progresívca? Takže ak tam bude praktizujúci homosexuál, ten už bude záruka hodnôt rodiny. Tu sa výnimočne zhodujem s o. Robertom. To jeho okiadzanie Čaputovej mi slušne povedané nevoňalo. (Robert Bezák bol u nás kaplánom za mojej maldosti.)

            Rozvrat krajiny sa musí zastaviť predčasnými voľbami. Odrazu rôzne relácie na nete chrlia naratív, že odpor voči vláde, je odpor voči štátu a jeho legálnym predstaviteľom. Typický komouši. Keď oni žiadali predčasné voľby, to bolo ok. Ak je niekto proti nim, to je vlastne zapredanec. Tak koľko dostanem za tento článok, keď každý prejav opozície je vraj zaplatený a umelý. To vy ste nanič s ničením tejto krásnej krajiny!

            Pán Pelegríni by to mohol skúsiť niekde v muzikáli. Pretvarovanie, milé, ale falošné úsmevy, mu idú. Klame na dennej báze. Aj prednes je fajn, nenútený. Len....

Toto nie je o tom, že jeden je lepší o kúsok, druhý menej. Tu ide pomaly o všetko. Nebudeme ďalej tolerovať budovanie policajného štátu. Nebudeme tolerovať neomylnosť pána Fica, ktorý nám povie, prečo nám je dobre, keď nás ničí. Toto sme v roku 89 nechceli a preto sa musí urobiť poriadok. Toto je pravá tvár pána Pelegríniho.

Jednu vec robia dobre, vedia zjednotiť svojich odporcov, to im ide čím ďalej viac. Vyriešme toto, potom uvidíme, čo treba ďalej.

            Nech Boh ochraňuje a rozvíja našu krajinu!