Pred voľbami sme všetci vedeli, čo by znamenala vláda pána Fica. A on nás nielen že nesklamal! On toto všetko ešte chce znásobiť. Samozrejme sa chcel poučiť z minulosti. A predsa. Temer úplne bez servítky chce on aj jeho zločinecká banda zničiť všetko, čo mu nevyhovuje, hoci by šlo aj o normálne demokratické inštitúcie. Veď nejde o nič menšie ako o zisky jeho kumpánov. Minulé a prečo hatiť chuť, i budúce.

            Treba sa im oháňať. Pred pár rokmi s veľkým úžasom zistili, že ich pekne nakradnuté, spoločnosťou temer odobrené ožobračovanie Slovenskej republiky by mohlo skončiť za mrežami. A ich majetky by mohli byť zabavené. Aspoň tá časť, kde by ešte súdy mali dosah. A ako členovia EU by to nemuselo byť zas také márne. Oni si fakt mysleli, že tak ako to prešlo Mečiarovi a jeho ľuďom, presne a viac si naberú oni.

            Špeciálna prokuratúra je potrebná! Nie je normálne, ak ľudia, ktorí by mali stáť pred súdom, sa chcú stať sudcami a vlastne si dať milosť. Beztrestnosť. Toto je komédia!

            No a keby sa im to aj podarilo, čo ďalej?! Čo všetko ešte môže vhupnúť do hlavičky takých ľudí? Budúce krádeže bude treba poistiť. Zlomiť opozíciu, zmariť demokratické pokusy o nápravu a zmenu. Kam až sú títo ľudia schopní ísť, keď ich garnitúra má na svedomí smrť Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Kam až zájdu? Silové zložky si práve pokorujú pod svoju ruku. Ďalší komický prvok: ak políciu chcú viesť ľudia, ktorých by mali zatknúť.

            Rovnako ich zaskočilo, že Slovač vyjde predsa len do ulíc tesne pred sviatkami. Chcem poďakovať všetkým, ktorí takto prejavili zodpovednosť, statočnosť občana a stoja tam. A nebude jednoduché každému poďakovať, lebo sú to tisíce a tisíce.

            Je potrebné vydržať! Tento boj nie je márny. Nie sme pesimisti. Kým sme tu, niečo sa podarí! Opoziční poslanci potrebujú našu podporu, aby vládali odolávať. Opozíciu chceme vyzvať, aby držali pokope ako nikdy predtým! Aj napriek istým antagonizmom. Aj napriek tomu, že sme pokope aj s ľuďmi, ktorí čoskoro možno budú naši ideoví protivníci.

            Škoda spomínať pána Pelegríniho. Stal sa smiešnou bábkou. Je komické, že ho rozčuľujú obštrukcie, ale brutálne ničenie právneho štátu víta. To je obranca demokracie! Veď čo má robiť, má za ušami. Aj na neho asi niečo niekde je. Aj on by možno stál pred súdom, nie pred NR SR. Toto by mal byť prezident?! Fuj.

            Ako môžu takíto ľudia viesť krajinu, keď mnohí z nich mali už byť odsúdení. Včítane premiéra, ministra obrany... atď. atď.... V prvom rade preto, že im nejde o verejný záujem. Sú tu oligarchovia. Ťahači za šnúrky. Toto sú ich figúrky.

            Ľahšie by sa ďakovalo opačnému táboru, lebo na ich proteste ich nebolo asi viac ako päťdesiat. Ako môžu byť takí slepí? Ako môžu rásť zločincom preferencie? Odpoveď: „Veď všetci kradnú. Ty si myslíš, že tamtí nekradli?“ Proste inteligencia národa. Podľa iných treba aj popri týchto niečo trhnúť.  V minulosti to bolo divné, teraz sa to stáva otázkou, či si malá časť spoločnosti, ktorá ich volila, ešte želá demokratický štát.

            Čo bude?! O štyri roky, možno oveľa skôr budú voľby a verme, že títo ľudia ostanú mimo parlament a k dispozícii špeciálnej prokuratúre. Hoci pán Róbert K sa už skrýval, kde sa dalo, možno si ešte nechal nejaké miestečko, kde by ho nelapli. Možno Vietnam, veď pomáhal uniesť ich občana. Už teraz máličko cúvli. Vyčkávajú, čo by sa dalo, ako rozvrátiť dav. Vytrváme! Toto im neprejde tak ľahko.

Podporujem protesty, podporujem opozičných poslancov v ich zápase! Pre toto som ich volil.

Tu nejde o nejaké drobné názorové problémy. Tu ide pomaly o všetko!

K sviatkom nám želám dobré počasie na námestia. Opozícii víťazstvo, demisiu zločincov.

A zločineckej skupine, ktorá by nám chcela vládnuť, želám pokánie a SSK: spravodlivé súdne konanie.

Nech Boh žehná našu krajinu!