O pár dní sú tu voľby. Nepoviem nič špeciálne, ani nové. Pripojím sa k hlasom, ktoré chcú pozvať nielen k voľbám, ale odporúčať, aby sme zachovali múdrosť.

Dosť sa stretávam s tým, že ako to Slováci majú radi, už sa hádže flinta do žita. Smer vyhrá.... PS je hrozba, čo len budeme robiť? Akože čo budeme robiť? Pôjdeme a budeme voliť to, o čom si myslíme, že sa ukazuje ako jediná alternatíva.

Odhliadnuc od ľudí, ktorí nikdy nemajú koho voliť. Od žien, ktoré kedysi volili Fica, lebo že je pekný... čím zrejme dvojnásobne ukázali zlý vkus.

 

Voľba Smeru je pre mňa nepochopiteľná. Majú na rukách takú nehoráznu korupciu, že pán Mečiar len krúti hlavou, čo všetko sa dalo rozkradnúť. Majú zrejme na rukách veľa krvi. Pretože pri presadzovaní svojho modelu vládneho kradnutia neváhali siahnuť po všetkom, včítane vraždy. Nezabudneme ani v týchto dňoch na Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú. Nebudem voliť ľudí, ktorí majú na rukách ich krv. Alebo vytvorili prostredie, že sa to dalo, keď sa chcelo.

Nebudem voliť nijaký extrém. Teda Republika nie. Ale ani PS. Dôvody sú totálne zreteľné. Pán Šimečka považuje komunizmus za zlé obdobie pre Slovensko. Pritom sám prináša rovnakú totalitu. Úplne rovnakú. Dnes sú všetci múdri, že komunizmus je vražedné zlo. Koľkí kresťania sa nechali oklamať v roku 1948 a varovania o zabíjaní a väznení v komunizme brali len ako rozprávku. Presne dnes je to rovnako s PS. Je čas im povedať nie. Nie totalite. Nie červenej ani hnedej totalite. Potrebujú obmedziť verejnú diskusiu priamo zákonom, lebo väčšina normálnych ľudí je proti ich šialenstvu. Ich ničeniu v mene slobody. Voľba PS je pokus zabiť slobodu. Ak mnohí, zvlášť mladí kresťania myslia že PS je vlastne progresívna, čiže moderná voľba ako cesta vpred, kde nechali rozum a oči?! Každá menšina si zaslúži našu úctu a primeranú pozornosť. Som zásadne proti tomu, aby sa zo zabíjania nenarodených urobil zábavný priemysel. Slobodu si však vziať nenecháme, nech nám ponúkajú akékoľvek medové motúzy v mene slobody. Veď im doprajte! Doprajeme! Nebudeme ich voliť! Nedovolíme im ničiť naše vlastné deti. Nedovolíme im zničiť rodiny. Zatvárať ľudí za iný ako ich názor! Slová nedovoliť a voliť majú k sebe blízko nielen ako lexikálna kategória.

Tu je zaujímavé, kde všade majú takých maličkých, ale húževnatých kamarátov. Verejnoprávny rozhlas akoby náhodou zaradí čítanie z knihy Šimečku... vypočujete si bezpočet programov, aké je to byť ženou umelkyňou a že sa s tým spája lgbti... Alebo aké je dôležité a normálne, že divadlo P.O. Hviezdoslava má plagát v duchu genderizmu, rovnako dramaturgiu, rovnako vlajky na budove... všetko je normálne... preto tam asi nie je žiadna oponentúra... veď načo?! Veď je to verejnoprávne... a ešte ani PS nemá nič isté.... čo nám ponúknu potom? Budeme povinne 1 mája mávať dúhovou vlajkou a držať huby, aby sa dobre vládlo novej PS totalite? Nikdy! V mene slobody hovorím NIKDY! Mobilizujme sa! Neplačme!

 

Nebudem komentovať Hlas, ktorý určite za nič nemôže a všetko vie lepšie.

Rovnako je mi ľúto, ako dopadla bývalá vládna koalícia. Veľa dobrého a predčasné voľby, to je ich práca.

Nečakám, že každý bude voliť ako ja. Dôležité  je nevoliť extrém v nijakej podobe: smer, PS, Republika... ani šedú zónu ako Hlas, SNS, SAS.... o politických mŕtvolách a zradcoch ako Demokrati... Toto je môj pohľad. Nemusíte súhlasiť. Na rozdiel od PS ja naozaj verím v pestrosť a slobodu.

Nikdy som sa verejne nehlásil k tomu, že volím KDH. Dnešná situácia mi napovedá, že je správna vec prihlásiť sa k tejto voľbe. Nie som tu preto, aby som ich ospevoval. To si snáď urobia sami. Myslím si, že spoločnosť sa začína hodnotami. Lebo na nich stojíme. Na nich sme to dotiahli sem so všetkým dobrým i zlým. Jedná sa o skutočne demokratickú a konzervatívnu stranu, ktorá ma nejakých členov, nejaký poriadok. A dobrého predsedu, ktorý nič nehrá a svoju robotu si robí dobre aj bez rozkrádania. A toto potrebujeme. Normálneho, triezveho človeka, ktorý zachová mieru.

 

Nech Boh ochraňuje Slovensko!